Banner
Yarışma

Cami Tasarımı Fikir Yarışması Sonuçlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nün ve İller Bankası A. Ş. nin düzenlediği Cami Tasarımı Fikir Yarışmasının sonuçları 03.Mayıs.2019 tarihi itibariyle Resmi Gazete ’de yayınlandı. Yarışmaya yoğun ilgi gösterildi, 325 proje iki farklı kategoride yarıştı. Yarışmaya katılan projeleri aşağıda isimleri yer alan jüri üyeleri yoğun çalışmalar neticesinde değerlendirdi.

DANIŞMAN JÜRİ ÜYELERİ

Fatma VARANK Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı

Banu ASLAN CAN Yapı İşleri Genel Müdürü

Yusuf BÜYÜK İller Bankası A.Ş. Genel Müdürü

Haydar BEKİROĞLU- Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü

ASİL JÜRİLER
Hacı Mehmet GÜNER- Mimar (İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü)

Sami KALFAOĞLU- Yüksek Mimar (Konya Teknik Üniversitesi)

Mahmut Sami KİRAZOĞLU – Yüksek Mimar

Emine Öğün –Mimar

Prof. Dr. Ali Uzay PEKER – Mimarlık Tarihçisi (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)

Mustafa Levent SUNGUR- İnşaat Mühendisi  (TOKİ Başkan Yardımcısı)

Metin TEKİN-  İnşaat Mühendisi  (Emlak Konut Genel Müdür Yardımcısı)

YEDEK JÜRİLER

Murat AKINBİNGÖL- Yüksek Mimar (Yapı İşleri Genel Müdür Yardımcısı)

Dr. Alidost ERTUĞRUL- Mimar(Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi)

Dursun DUYAR.- İnşaat mühendisi (Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı)

Bilgin Köseoğlu – İnşaat Yüksek Mühendisi

Jüri Heyetinin değerlendirme çalışmalarına 11 raportör eşlik etti. Yoğun mesai içerisinde gerçekleşen çalışmalarda 16 proje dereceye girerek ödüle layık görüldü. Ödül alan projeler, ödül sahipleri aşağıda listelenmiştir.

Resmi Gazete : 

http://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2019/05/20190503-4.htm

1. KATEGORİ (200 KİŞİLİK CAMİ)

1.lik Ödülü (Ödül: 90.000-TL)

1 (A) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz:13061)

Emrah Bal (Mimar, MSGSÜ)

İbrahim BAL (Mimar, Anadolu Üniversitesi)

Yardımcılar:

Abdülsamed TANKIZ (Öğrenci)

Ufuk ŞENCANLI (Öğrenci)

Ufuk GÜNDAĞ (Öğrenci)

Danışmanlar:

Ezel Yağmur ÇEBİ OKUMUŞ (Y.Mimar-Peyzaj Mimarı)

Cemil Hamdi OKUMUŞ (Peyzaj Mimarı)

———————————————————–

2.lik Ödülü (Ödül: 70.000-TL)

77 (A) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz:18927)

Celâleddin Hacıbey ÇELİK (Mimar, MSGSÜ)

Fatıma HUT (Mimar, Şam Üniversitesi)

Selcen Çelik (Mimar, MSGSÜ)

Yardımcılar:

Reşad ÇOBAN

Melisa BOZTEPE

Şeyma BÜYÜKKOÇAK

——————————————-

3.lük Ödülü (Ödül: 50.000-TL)

103 (A) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz:63741)

Esra AYDOĞAN MOZA (Mimar, Gazi Üniversitesi)

Yardımcılar:

Damla TARMAN (Mimar)

Ayşe KARAHASANOĞLU (Mimar)

Merve TUYGAR (Mimar)

———————————————————————————-

Mansiyonlar (Her Mansiyon İçin Ödül: 25.000-TL)

74 (A) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz:28540)

Talha HAKSEVER (Mimar, MSGSÜ)

Beyza YAZICI (Mimar, Selçuk Üniversitesi)

Hilal GÜNEŞ (Mimar, Beykent Üniversitesi)

Fatma ÖZTÜRK (Mimar, MSGSÜ)

Çisel Ezgi KARAKOYUN (Mimar, İTÜ)

Durukan DEVRİM (Mimar, İstanbul Kültür Üniversitesi)

———————————————————————————–

83 (A) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz:72619)

İbrahim Hakkı YİĞİT (Mimar, YTÜ)

Bekir Sami ATEŞÇİ (Mimar, MSGSÜ)

Osman BALAK (Tekniker, Trakya Üniversitesi)

Şeyma BİLBEY (Mimar, Viyana Teknik Üniversitesi)

Numan Ebubekir YÜKSEL (Mimar, Necmettin Erbakan Üniversitesi)

Recep SİR (Mimar, Kocaeli Üniversitesi)

Mustafa ÖNCÜ (Mimar, Trakya Üniversitesi)

Esra GÖKBEL (Mimar, İTÜ)

Esma KİŞMİROĞLU (Y. Mimar, YTÜ)

Abdullah Musab KEPENEK (Mimar, Uludağ Üniversitesi)

Mehmet ASHİ (Mimar, MSGSÜ)

Samet LÜLECİOĞLU (Restoratör, İstanbul Aydın Üniversitesi)

Melek NALDEMİRCİ KAYA (İç Mimar, MSGSÜ)

Elif ALKAN (Mimari Yapı Ressamı, Bülent Ecevit Üniversitesi)

—————————————————————

120 (A) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 81407)

Mustafa MUMCU (Mimar, Yaşar Üniversitesi)

Cansu ARCAN MUMCU (Mimar, Dokuz Eylül Üniversitesi)

Yardımcılar:

Mehmet DİKİCİ (Öğrenci)

Meryem YİYEN (Öğrenci)

Haşim ATMACA (Öğrenci)

—————————————————————————-

Satınalma (Her Satınalma İçin Ödül: 20.000-TL)

28 (A) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 36910)

İlker İĞDELİ (Mimar, Anadolu Üniversitesi)

Yardımcılar:

Tuğçe SERT (Mimar)

Zehra YEĞİN (Mimar)

Oğuzhan KARACAN (Mimar)

Aybike CAN (Öğrenci)

Batuhan PAVLENKO (Öğrenci)

————————————————————————–

179 (A) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 92681)

Abdullah ATEŞ (Mimar, MSGSÜ)

Şeyma KÖSE ATEŞ (Mimar, MSGSÜ)

Yardımcılar:

Ahmet ÇAKMAK (Mimar)

Mert BÜYÜKBAKIR (Mimar)

Sinem TÜRKMEN (Öğrenci)

———————————————————————-

2. KATEGORİ (1000 KİŞİLİK CAMİ)

1.lik Ödülü (Ödül: 110.000-TL)

105 (B) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 47251)

Bünyamin ATAN (Mimar, Anadolu Üniversitesi)

Yardımcı:

Oğuzhan YILMAZ (İç Mimar)

————————————————————————————————-

2.lik Ödülü (Ödül: 80.000-TL)

56 (B) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 12401)

Fırat DOĞAN (Mimar, İTÜ)

Burcu KIRCAN DOĞAN (Y. Mimar, ODTÜ)

———————————————————————-

3.lük Ödülü (Ödül: 60.000-TL)

61 (B) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 25173)

Ahmet YILMAZ (Mimar, YTÜ)

Bekir Sami ATEŞÇİ (Mimar, MSGSÜ)

Osman BALAK (Tekniker, Trakya Üniversitesi)

Şeyma BİLBEY (Mimar, Viyana Teknik Üniversitesi)

Numan Ebubekir YÜKSEL (Mimar, Necmettin Erbakan Üniversitesi)

Recep SİR (Mimar, Kocaeli Üniversitesi)

Mustafa ÖNCÜ (Mimar, Trakya Üniversitesi)

Esra GÖKBEL (Mimar, İTÜ)

Esma KİŞMİROĞLU (Y. Mimar, YTÜ)

Abdullah Musab KEPENEK (Mimar, Uludağ Üniversitesi)

Mehmet ASHİ (Mimar, MSGSÜ)

Samet LÜLECİOĞLU (Restoratör, İstanbul Aydın Üniversitesi)

Melek NALDEMİRCİ KAYA (İç Mimar, MSGSÜ)

Elif ALKAN (Mimari Yapı Ressamı, Bülent Ecevit Üniversitesi)

———————————————————————————————-

Mansiyonlar(Her Mansiyon İçin Ödül: 35.000-TL)

1 (B) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 79083)

Cihan SEVİNDİK (Mimar, Dokuz Eylül Üniversitesi)

Senem MÜŞTAK (Y. Mimar, Gazi Üniversitesi)

Yardımcılar:

Ezgi ATALAYIN (Mimar)

Fatıma SAK (Mimar)

Cansu KILIÇ (Mimar)

———————————————————–

6 (B) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 03519)

Murat DEMİRCAN (Mimar, Saraybosna Üniversitesi)

Şeyma ALKAN (Mimar, Saraybosna Üniversitesi)

Asiye AKTAŞ (Mimar, Saraybosna Üniversitesi)

—————————————————————————

81 (B) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 75614)

Şeyma KÖSE ATEŞ (Mimar, MSGSÜ)

Abdullah ATEŞ (Mimar, MSGSÜ)

Yardımcılar:

Ahmet ÇAKMAK (Mimar)

Mert BÜYÜKBAKIR (Mimar)

—————————————————

Satınalma (Her Satınalma İçin Ödül: 20.000-TL)

21 (B) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 61797)

Neşe DOKUZER (Mimar, YTÜ)

———————————————————-

75 (B) Sıra No’lu Proje Sahibi (Rumuz: 19767)

Kamil KAPTAN (Mimar, YTÜ)

Begüm YALÇIN (Mimar, Beykent Üniversitesi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner