Banner
Güncel

Dünyaca ünlü Mimar Spela Videcnik ‘Kalebodur ile Mimarın Mutfağı’na giriyor

Mimarların deneyimlerini ve projelerin tasarım süreçlerinde neler yaşandığını paylaştığı ‘Kalebodur ile Mimarın Mutfağı’ toplantı dizisinin bu seferki konuğu OFIS Architects’in kurucularından ünlü Mimar Spela Videcnik olacak.

Kalebodur‘un, toplumu ve mimarlığı ilgilendiren değerlere sahip çıkma misyonuyla gerçekleştirdiği toplantı dizilerinden ‘Kalebodur ile Mimarın Mutfağı’ alanında önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor.

Uluslararası birçok prestijli projede imzası olan ve ünlü Mimar Spela Videcnik’in, ‘Kalebodur ile Mimarın Mutfağı’nda mimarlık ve iç mimarlık öğrencileri ile birlikte katılımcılara, mimari yaklaşımlarını ve görüşlerini paylaşacak.

Harvard Graduate School of Design, ENSA Paris Val de Seine ve Ljubljana Mimarlık Fakültesi dahil olmak üzere çeşitli mimarlık okullarında dersler de veren Spela Videcnik’in ‘Kalebodur ile Mimarın Mutfağı’ konferansı, 15 Kasım Cuma günü 18.00’de Salt Galata’da gerçekleşecek.

Spela Videcnik & OFIS Architects hakkında:

Uluslararası ofisleri Ljubljana ve Paris’te bulunan OFIS Architects, 1996 yılında Ljubljana Mimarlık Okulu ve London Architectural Association mezunları olan Špela Videčnik ve Rok Oman tarafından kuruldu.

Kurulduğu günden bu yana, farklı ölçü ve bağlamlarda mekan ilişkilerini araştıran OFIS Architects’in çalışmaları, kamu, spor, kültür ve dini binalardan, tek ve çoklu konutlara uzanan çeşitli projelerden oluşmaktadır. Paris Route des Petits Ponts’daki öğrenciler için tasarlanan rezidans ve Belarus’taki Bate Arena futbol stadyumu da dahil olmak üzere, yaptıkları işlerin çoğu OFIS Architects’in yarışmalardan kazandığı projelerdir.

Yaptıkları akademik araştırmalarla, farklı ilgi ve merak konularını birleştirerek; yerli yapılara ilişkin geleneksel bilginin Alpler Bölgesinde tekrar canlandırılması, dönüştürülmesi, yeni binalarda kullanılması da dahil olmak üzere, çağdaş mimari diliyle Avrupalı ve Sloven kimliğini araştırmaktadırlar. Zor Koşullardaki Yerleşimler araştırmaları sayesinde, yüksek dağlarda birçok sığınak ve çölde cam ev projesini hayata geçirmişlerdir.

Špela Videčnik, Harvard Graduate School of Design, ENSA Paris Val de Seine ve Ljubljana Mimarlık Fakültesi dahil olmak üzere, çeşitli mimarlık okullarında ders vermekte, stüdyo ve seminer çalışmaları yapmaktadır.

www.kale.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner