Banner
Güncel

Katar Ulusal Müzesi’ne Hollywood’dan Yıldız Yağmuru

Orta Doğu’nun kültür mirasına ayna tutacak olan 
Katar Ulusal Müzesi’nin resmi açılışı Katar Emiri Tamim bin Hamad bin Khalifa Al Thani himayesinde geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Tüm dünyadan konukların katıldığı açılışta Victoria Beckham, Johnny Depp, Carla Bruni-Nicholas Sarkozy çifti, Naomi Campbell, Izabel Goulart, Cindy Bruna, Diane Von Furstenberg, Natalia Vodianova, Jeff Koons, Zac Posen, Miuccia Prada gibi isimler geceye damga vurdu.

Dünyaca ünlü mimar Jean Nouvel imzası taşıyan Katar Ulusal Müzesi’nin resmi açılış töreni yıldızlar geçidine sahne oldu. Katar Emiri Tamim bin Hamad bin Khalifa Al Thani himayesinde ve aynı zamanda Katar Müzeleri Yönetim Kurulu Üyesi olan eşi Sheikha Al Mayassa bint Hamad bin Khalifa Al Thani’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte Hollywood’un ünlü isimleri, moda camiasının önde gelen markalarının yöneticileri, top modeller ve uluslararası sanatçılar bir araya geldi.

Moda ikonu Victoria Beckham’ın sade şıklığıyla dikkat çektiği gecede, ünlü oyuncu Johnny Depp, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy ve eşi Carla Bruni, top modeller Naomi Campbell, Izabel Goulart, Cindy Bruna, Natalia Vodianova, ünlü modacılar Diane Von Furstenberg, Zac Posen, Miuccia Prada ile ABD’li ressam ve heykeltraş Jeff Koons gibi isimler yer aldı.

Katar Ulusal Müzesi Hakkında

52 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Katar Ulusal Müzesi, uluslararası sanatçıların yapıtlarını, nadir eserleri, el yazmalarını, arşiv videolarını, mücevherleri, belgesel materyalleri bir araya getiriyor. Katar Ulusal Müzesi’nin 1.500 metre uzunluğundaki kıvrımlı bir yol üzerine yerleştirilen galerileri, ziyaretçileri Katar’ın tarihinde bir dönemi canlandıran farklı mimari tasarımlar, müzik, şiirler ve sözlü tarih anlatımının yanı sıra; o dönemi çağrıştıran kokular, arkeolojik objeler, özel üretilmiş sanat eserleri ve film gösterileri gibi sürprizlerle buluşturuyor. 11 galeride yer alan kalıcı sergiler ziyaretçileri Katar yarımadasının milyonlarca yıl önceki jeolojik tarihinden başlayarak, adım adım ülkenin bugününe getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner