Banner
Güncel

Mimarlık ve Tasarım Sektörü ARCH+DSGN SUMMIT İZMİR 2019’DA Buluştu

“Mimari ve Tasarım’da Yeni/Yenilikçi” temasıyla 26-27 Eylül’de ziyaretçilerine kapılarını açan mimari ve tasarım zirvesi Arch+Dsgn Summit İzmir 2019, İstanbulda olduğu gibi yoğun bir katılımla ziyaretçilerini sektör profesyonelleriyle buluşturdu.

Türkiye’nin en geniş kapsamlı mimarlık ve tasarım disiplinlerini buluşturan ilk ve tek zirvesi Arch+Dsgn Summit, bu sene İstanbul ardından İzmir de “Mimari ve Tasarımda Yeni/Yenilikçi” temasıyla ziyaretçilerini ağırladı. Zirve, 26-27 Eylül 2019 tarihleri arasında İzmir Mimarlık Merkezi’nde tüm yaratıcı endüstrileri, yurt içinden ve yurt dışından mimarlık, iç mimarlık, grafik ve endüstri ürünleri tasarımı alanında sektörün değerli profesyonellerini ve öğrencileri bir araya getirerek oldukça ilgi gördü.

Konferanslar içerisinde yer alan Abt Tasarım Kurucusu Peyzaj Mimari Ayşenur Bölükbaşı  ‘YENİLİKÇİ PEYZAJ ANLAYIŞI’ sunumu dinleyicilerden büyük ilgi gördü.

Konferans da , yapısal ve bitkisel peyzaj projelerinin, peyzaj düzenlemelerde denk önemde olduğu ve bütün olarak tasarlandığında anlamlı tasarımlar çıkacağından bahsetti.

Peyzaj mimarlarının doğayı şehre entegre edip, yapısal donatılarla onu kullanılabilir hale getirdikleri, dolayısıyla tasarımcıların, insan kadar ekolojik dengeye de hizmet etmesi gerektiğinden değinildi. Yeni nesil parkların, kendi doğal kaynaklarını sağlayacak şekilde tasarlanmaya evirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner