Banner
Güncel

Stoneline Fuar Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması 2020

Doğal taş ve mermer alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan Stoneline, farklı disiplinlerden öğrencileri doğal taş ve mermer konusunda yeni ve yenilikçi fikirler üretmeye çağırıyor.Mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerini ortak bir platformda doğal taş ve mermer üzerine düşünmeye sevk eden yarışmaya başvurular alınmaya başlandı.

Yarışmanın konusu; doğal taş ve mermer alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan “Stoneline”nın ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanması. Birincilik ödülüne değer bulunan tasarımın 01 – 04 Nisan 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan MARBLE İZMİR Fuar’ında yer alacak Stoneline fuar standı için uygulanması planlanıyor. 

Yarışma kapsamında, mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerinin doğal taş ve mermer alanında yaratıcı, yeni ve yenilikçi fikirler üretmelerini, tasarımlarında kullanacakları malzemelerden biri olan doğal taşı tanımalarını sağlamak, doğal taşa bakış açılarını geliştirerek başarılı, yaratıcı genç tasarımcıları teşvik etmek, yarışma kültürü ile özgün ve çağdaş tasarımların yaratılması için platform oluşturulması amaçlanıyor.

TMMOB Mimarlar Odası Yarışmaları Yönetmeliği uyarınca serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenen yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.

Yarışmaya 2 Şubat 2020 Pazar günü saat 23.59’a dek başvuru yapılabilir.   

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmaya İlişkin Soruların Sorulması İçin Son TarihSoruların CevaplanmasıProje Son Teslim TarihiSonuçların AçıklanmasıKolokyum ve Ödül Töreni        1 KASIM 20194 KASIM 20192 ŞUBAT 202012 ŞUBAT 202015 ŞUBAT 2020 

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI                  

Yarışma, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı (TC ve KKTC’de yer alan) üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı lisans programlarında öğrenim gören öğrencilere açıktır. Diğer tasarım ve sanat disiplinlerinden öğrenciler, yukarıda belirtilen disiplinlerden oluşan ekiplerde yer alabilirler.

Yarışma sürecinde, birlikte çalışmanın önemli olduğu, disiplinler arası ilişkiyi güçlendirecek bir deneyim yaratacağı öngörüsüyle, yarışmaya ekip olarak girilmesi önerilmektedir.

Mimarlık ve İç Mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencilerinin, Mimarlar Odası ve İç Mimarlar Odası öğrenci üyesi olması gerekmektedir, diğer disiplinlerden olan öğrencilerin ise okullarından alacakları onaylı öğrenci belgesi ile katılmaları beklenmektedir.

Katılımcıların ogrenciyarismasi@stoneline.com.tr adresine e-posta adresi aracılığı ile öğrenci üye sicil no.su, isim, adres ve okulunu bildirerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir.)

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ VE RAPORTÖRLER

Danışman Seçici Kurul Üyeleri: 

Mehmet Bayrak – Genel Müdür / Stoneline

Levent Özen – Satış ve Pazarlama Koordinatörü / Stoneline

Alper Ozuloğul – İhracat Müdürü / Stoneline

Cem Günübek – Grafik Tasarımcı (MSGSÜ) – Kreatif Danışman / Stoneline

Feride Önal – Prof. Dr. (İstanbul Gedik Üniversitesi)                                                                                                                                                                                                

Asil Seçici Kurul Üyeleri: 

Burçin Cem Arabacıoğlu – Prof. Dr. (MSGSÜ)

Şen Yüksel – Doç. Dr. (Beykent Üniversitesi)

Deniz Dokgöz – Doç. Dr. (Dokuz Eylül Üniversitesi)

Sinan İzgi – Y. Mimar (MSGSÜ) / AURA İstanbul

Yıldırım Gigi – Y. Mimar (Yıldız Teknik Üniversitesi)

Jale Kulin – İç Mimar (The Inchbald School of Design) / AURA İstanbul

Mehmet İstemi – Endüstri Ürünleri Tasarımcısı (MSGSÜ)

Yedek Seçici Kurul Üyeleri:

Evin Eriş – Dr. Öğretim Üyesi (Fenerbahçe Üniversitesi)

Arsal Arısal-Dr. Öğretim Üyesi (İstanbul Gedik Üniversitesi)

Berke Yarıkkaş – İç Mimar (Başkent Üniversitesi)

Raportörler:

Duygu Çıbuk – Öğr.Gör. (İstanbul Gedik Üniversitesi)

Anday Türkmen – Öğr.Gör. (İstanbul Gedik Üniversitesi)

Özgün Özbudak – Öğr.Gör. (İstanbul Gedik Üniversitesi)

ÖDÜLLER:

1. Ödül                        : 10.000 TL

2. Ödül                        :   6.000 TL

3. Ödül                        :   4.000 TL

5 Adet Mansiyon         :   2.000  TL X 5 Adet

Ayrıca Uygun görülen sayıda Teşvik Ödülü verilecektir.

Yarışmaya katılan tüm projeler, 15 Şubat tarihinden itibaren 15 gün süre ile sergilenecektir. Sergi yeri daha sonra duyurulacaktır. Katılan tüm projeler yarışma kitabında yer alacaktır.

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve şartname için iletişim adresleri:

ogrenciyarismasi@stoneline.com.tr

STONELINE HAKKINDA

Stoneline, dünyanın her yerinden tedarik ettiği farklı görsel ve yüzey dokularıyla tabloyu andıran 400’ü aşkın doğal taşı, yaşam alanlarıyla buluşturarak, mimarların ve tasarımcıların projelerinin birer baş yapıta dönüşmesi için olanak sunmaktadır. 1997 yılında İstanbul’da kurulan Stoneline, mimarinin vazgeçilmez unsurlarından; mermer, granit, onyx ve diğer tüm doğal taş çeşitlerinin ithalat ve ihracatını yapmaktadır. 20 yılı aşkın birikim ve tecrübesiyle tasarım, projelendirme, üretim, montaj, yüzey koruma ve satış sonrası hizmetlerinin yanı sıra plaka, bundle veya konteyner bazında satış hizmeti de vermektedir.

İstanbul Ayazağa’da bulunan merkez plaka showroomu, İzmir’de bulunan ihracat ofisi ve plaka showroomu, Şekerpınar/Kocaeli’de bulunan fabrika ve yurtdışında bulunan ofisleriyle faaliyetlerine devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner