Banner
Yarışma

“YAPININ OSCARLARI” ALTIN ÇEKÜL ULUSLARARASI YAPI KATALOĞU ÖDÜLLERİ BU SENE DE MİMARLARI AĞIRLIYOR!

1991 – 2017 yılları arasında Yapı-Endüstri Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen ve yapı sektörünün prestij ödülleri olarak anılan ‘ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’, Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödül programıdır.

26.sı 2020 yılında “YAPI KATALOĞU” çatısı altında ilk kez düzenlenen yarışma; 2021 yılında da yine YAPI KATALOĞU ev sahipliğinde 27. kez düzenlenerek yapı sektörünün nabzını tutmaya devam ediyor. Ödül programı hakkında detaylı bilgiye www.altincekul.com web adresinden erişebilirsiniz.

Kendi alanlarında uzman ve profesyonel kişilerden oluşan jürinin, ‘Yapıda Yenilikçi Ürün Ödülü’, ‘Fikir Ödülü’ ve ‘Sektörel Pazarlama Ödülü’ olmak üzere 3 ana kategoride seçim yapacağı ‘ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’ programında, 2021 yılında ‘ALTIN ÇEKÜL Mimarlık Ödülleri’ yeniden sahiplerini bulacak.

Mimarlar ve İçmimarlar YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri’nde Yeniden Yarışıyor!

YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri, 2021 yılında 27.si gerçekleşecek olan ALTIN ÇEKÜL ULUSLARARASI YAPI KATALOĞU ÖDÜLLERİ kapsamında, mimar ve içmimarların da ödüllendirileceği iki farklı yarışmayı bünyesinde barındıran bir ödül programı olarak karşımıza çıkıyor.

“Mimarın İlk Yapısı” Ödülü ve “Konsept” Ödülü olarak sektöre iki farklı tasarım yarışması sunan YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri, 2021 senesinde yapı sektörünün en önemli aktörleri olan mimar ve içmimarların hem gerçekleşmiş hem de kağıt üzerindeki tasarımlarını ödüllendirmek için önemli bir adım atıyor.

Birbirinden değerli jüri üyelerinden oluşacak jüri paneli, Mimarlık Ödülleri kapsamında en başarılı inşa edilmiş yapıları ve tasarlanmış fikirleri ödüllendirmeye hazırlanıyor.

“MİMARIN İLK YAPISI” ÖDÜLÜ 2021

“MİMARIN İLK YAPISI” Ödülü kentlerimizdeki nitelikli yapı stoğunun artması, genç tasarımcıların yenilikçi fikirlerinin işveren ve kullanıcılarla buluşmasını teşvik amacıyla bu sene ilk defa “YAPI KATALOĞU” bünyesinde sahiplerini bulacak.

01 Ocak 2017  – 31 Aralık 2020 arasında inşa edilmiş ilk yapılarıyla aday gösterilebilecekleri yarışma sonucunda mimarlar ödüllendirilecek.

Değerlendirme Ölçütleri

Jüri üyeleri yarışmaya başvuran ilk yapıları;

– Mimari olgunluk,

– Yapının ortaya koyduğu çözümün rasyonelliği,

– Çevre ile kurduğu ilişkinin duyarlılık düzeyi,

– Malzeme seçimi ve uygulama becerisindeki yetkinlik,

– Yapının çevresine katkısı ve iç mekân kalitesi ölçütlerine göre değerlendirecek.

“KONSEPT” ÖDÜLÜ 2021

“KONSEPT” Ödülü, bu sene ilk defa YAPI KATALOĞU MİMARLIK ÖDÜLLERİ kapsamında, Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren belirli sayıda mimarlık ofisinin özel olarak davet edilmesiyle düzenlenecek mimari yarışma organizasyonudur. 

Sektörde aktif olarak faaliyet gösteren Mimarlık Ödülleri jürisinin yarışma moderatörlüğü ile birlikte belirleyeceği mimarlık ve içmimarlık ofisleri davet usülü ile 2021 senesi için belirlenen tasarım konsepti çerçevesinde en iyi tasarımı oluşturmak için yarışacaklardır. 

Öngörülen Yarışma Takvimi

Konsept Ödülü Davetli Ofis Kısalistesinin Duyurulması: 30 Haziran 2021

Mimarın İlk Yapısı Ödülü’nün Duyurulması: 30 Haziran 2021

Konsept Ödülü ve Mimarın İlk Yapısı Ödülü’nün Son Teslim Tarihi: 1 Ekim 2021

Jüri Değerlendirme Toplantısı: 11-15 Ekim 2021

Kazananların Açıklanması: 1 Kasım 2021

Sergi Açılışı: Daha sonra duyurulacaktır.

Ödül Töreni: Daha sonra duyurulacaktır.

*Yarışma takvimi güncel ve olağanüstü durumlara göre değişkenlik gösterebilir.

Yarışma Partnerleri

Yapı sektörünün gelişmesine katkı sağlayan çok değerli medya kuruluşları ve dernekler, destekleriyle ‘ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’’ne katkı sağlıyorlar.

Ödül programının partnerleri alfabetik sırayla şöyle:

Arredamento Mimarlık / BIMobject®️ / CEPHEDER (Cephe Sanayici ve İş İnsanları Derneği) / ÇEDBİK (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği) / İnşaat Noktası / Konsept Projeler / Matek / Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) / Yapı KataloğuDetaylı bilgi için:

altincekul@yapikatalogu.com

YAPI KATALOĞU Hakkında

YAPI KATALOĞU Türkiye’nin 1973 yılından beri yayımda olan ve yapı malzemeleri alanında, çok önemli bir boşluğu doldurmuş ilk ve tek malzeme kataloğudur. YAPI KATALOĞU 48 yıldır yapı malzemesi firmalarına, bir ürün vitrini, iletişim kanalı, malzeme seçicilerle tanışma imkanı sunan çok kanallı tanıtım hizmetiyle, inşaat piyasasındaki kilit endüstri profesyonellerine erişim sağlar. Mimarlar, iç mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, şantiye şefleri ve satın almacılar YAPI KATALOĞU’ndan ürün ve malzeme seçer, teklif alır ve satın alım yapar, ihale veya bayilik teklifi alır, detaylı bilgi sorgular. YAPI KATALOĞU, firmaları bu profesyonellere yakınlaştırarak, ürün ve malzeme satışlarına katkı sağlar. Firmaların pazarlama çalışmalarına, online fuar kimliği, pazarlama otomasyonu, SEO, içerik pazarlaması, web sitesi trafiğini geliştirme, basılı reklamcılık gibi hizmetler sunarak destek olur. Bunun yanı sıra firmaların müşteri ilişkilerini, kullanıcılarından yönlendirdiği ürün formlarıyla yönetir ve CRM yapılarına katkıda bulunur. Yepyeni bir altyapıyla yenilenen YAPI KATALOĞU, kolayca aranabilir bir formatta geniş kapsamlı ürün, tasarım, marka, proje bilgisi sağlamakta ve mimarlara yeni ürünler, vaka analizleri (case study), sürdürülebilirlik, BIM ve diğer yeni teknolojiler hakkında en son konularda bilgiler, günlük güncellemeler, düzenli bültenler ve blog içerikleri sunmaktadır.

www.yapikatalogu.com | info@yapikatalogu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner