Banner
Güncel

‘Yapı’nın ‘Oscar’ları Sahiplerini Buldu

Yapı sektöründeki en iyi ürünlerin seçildiği ‘’Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’’ sahiplerini buldu. ‘’Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri Zemin/Duvar Kategori Ödülü’’ Bien’in oldu. Sektöre inovatif çözümler üreten, ileri teknolojiyi doğallıkla sentezleyen Bien bu ödüle ‘’HYPNOS’’ duvar ve zemin karo koleksiyonu ile layık görüldü.

Bu yıl 28’incisi düzenlenen Türk yapı sektörünün en önemli ödüllerinden ‘’Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri Zemin/Duvar Kategori Ödülü’’ yenilikçi ve zengin ürün portföyü, iddialı tasarımlarıyla varlığını sürdüren Bien’in oldu.

1991’den bu yana Yapı-Endüstri Merkezi’nin düzenlediği yarışma 2020 yılında Yapı Kataloğu çatısının altında düzenlenmeye başladı. Yapı malzemesi alanındaki ödüller, kişi ve kurumlara veriliyor.

Türk yapı sektöründe faaliyet gösteren tüm yapı malzeme üreticisi firmaların katıldığı ‘’Altın Çekül’’de malzemenin öncelikle “yapı”da fiziken yer alması ve uygulanarak yapıya katkı sağlaması aranıyor. Seçilen ürünlerin üretim, uygulama, kullanım süreçlerinde akılcılık ve enerji tasarrufu sağlamaları, çevreye, sağlığa zararlı bir yönlerinin olmaması, üretimde yerli kaynakların kullanılması gibi kriterler de göz önünde bulunduruluyor.

SEÇİCİ KURULDA KONUNUN UZMANI BİRÇOK DEĞERLİ İSİM VAR

Yarışmanın Jürisi’nde Oya Akman, Avi Alkaş, Zafer Baysal, Ece Ceylan Baba, Sibel Dalokay Boze, Paolo Debiaggi, Nida DeBusk, Kurtul Erkmen, Ayşe Hasol Erktin,  Massimo Guerini, Gordon Guillaumier, gibi sektörün öne gelen isimler değerlendirmede bulundu.

Tasarımlarında doğadan ilham alarak, doğal objeleri vurgulayan Bien yarışmaya başvurduğu  ‘’Hypnos’’ duvar ve zemin karo koleksiyonu ile ödüle layık görüldü. 60x120cm ebadı, iddialı görünümü ile zeminlerde ve duvarlarda kullanıma imkan tanıyan Hypnos koleksiyonu, üzerindeki baskın renk geçişleriyle mermerin gücünü mekanlara yansıtıyor.

2020 YILI JÜRİ ÜYELERİ

Oya Akman, Avi Alkaş, Zafer Baysal, Ece Ceylan Baba, Sibel Dalokay Boze, Paolo Debiaggi, Nida DeBusk, Kurtul Erkmen, Ayşe Hasol Erktin, Duygu Erten, Massimo Guerini, Gordon Guillaumier, Gülçin İpek, Cem Kafadar, Deniz Karabacak, Ebru Ünver Karaer, Gökhan Karakuş, Mine Korzay, Tayfun Küçükoğlu, M. Pınar Mengüç, Francesca Schepis, Hasan Şener, Leyla Şener, Leyla Tanaçan, Çiğdem Tekin, Onur Yücealp.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner